Kas ma saan seksida raseduse ajal?

Kas ma saan seksida raseduse ajal? See on küsimus, millele paljud tulevased emad ja isad soovivad vastust saada. Üldiselt on vastus jah, kui teie rasedus kulgeb normaalselt ja teil pole arstilt vastunäidustusi saanud.

Raseduse ajal on seksi suhtes teatud asjad, mida tasub meeles pidada. Kõigepealt, kuigi seks raseduse ajal on üldiselt ohutu, on oluline arvestada enda mugavuse ja heaoluga. Mõnel naisel võib esineda suurenenud iha, samas kui teistel võib see väheneda. Mõlemad on normaalsed reaktsioonid ja on oluline, et paarid suhtleksid oma tundeid ja vajadusi.

Teiseks, teatud seksuaalasendid võivad raseduse ajal olla mugavamad. Näiteks asendid, kus naine ei ole selili, võivad raseduse hilisemates etappides olla mugavamad. Kuidas teie keha reageerib, võib erineda, nii et kõige olulisem on leida, mis teile kõige paremini sobib.

Kolmandaks, kuigi seks on raseduse ajal üldiselt ohutu, on mõnel juhul vaja seksist hoiduda. Kui teil on raseduse ajal esinenud veritsust, eelmist enneaegset sünnitust või on arst määranud, et teil on suurenenud risk enneaegse sünnituse tekkeks, võib olla parem seksist hoiduda.

Niisiis, kas ma saan seksida raseduse ajal? Enamikul juhtudel on vastus jah, kuid see on alati parim teema, mida arutada oma tervishoiutöötajaga. Nende teadmised teie individuaalsest olukorrast aitavad teil teha parimaid otsuseid oma tervise ja heaolu tagamiseks.