Ovulatsiooni sümptomid

Ovulatsiooni sümptomid võivad olla märkamatud või ilmsed, olenevalt naisest. Ovulatsioon toimub siis, kui munasarja folliikulist vabaneb munarakk. See toimub tavaliselt menstruaaltsükli keskel, umbes 12-16 päeva enne järgmist menstruatsiooni. Siin on mõned levinumad ovulatsiooni sümptomid.

Ovulatsiooni sümptomid

Esiteks, mõned naised märkavad ovulatsiooni ajal suurenenud seksuaalset iha. See on loomulik, kuna ovulatsiooniperiood on naise viljakaim aeg. Suurenenud libiido võib seega olla üks ovulatsiooni sümptomeid.

Teiseks, mõned naised kogevad kerget valu või ebamugavustunnet kõhus, mida nimetatakse ovulatoorseks valulikkuseks. See valu võib kesta mõnest minutist mõne tunnini ja seda tunnevad tavaliselt ainult mõned naised.

Kolmandaks, ovulatsiooni ajal muutub naise emakakaela lima konsistents. See muutub tavaliselt läbipaistvaks ja venivaks, sarnanedes munavalgele. See muutus aitab sperma liikumist emakakaela kaudu ja on üks kõige levinumaid ovulatsiooni sümptomeid.

Neljandaks, mõned naised märkavad oma rindade tundlikkuse suurenemist ovulatsiooni ajal. Kuigi see sümptom on sarnane premenstruaalse sündroomi (PMS) sümptomitele, võib see ilmneda varem ja seostuda ovulatsiooniga.

Lõpetuseks, mõned naised kogevad ovulatsiooni ajal kergeid muutusi oma baastemperatuuris (kehatemperatuur puhkeolekus). Ovulatsiooni ajal võib temperatuur tõusta umbes 0,5 kraadi Fahrenheiti või 0,3 kraadi Celsiuse võrra.

Kuigi need ovulatsiooni sümptomid on levinud, on oluline meeles pidada, et iga naise kogemus on erinev. Kui teil on küsimusi ovulatsiooni või viljakuse kohta, võtke ühendust oma tervishoiutöötajaga. Kõik naised ei koge neid sümptomeid, kuid teades, mida otsida, võite paremini mõista, kuidas teie keha töötab.