Raseduse sümptomid

Raseduse sümptomid võivad olla nii erinevad kui naised, kes neid kogevad. Mõned naised tunnevad raseduse sümptomeid kohe pärast rasestumist, samas kui teised ei pruugi märgata ühtegi märki enne rasedustesti positiivseks muutumist. Mõned levinumad raseduse sümptomid on järgmised.

Raseduse sümptomid

Esiteks, menstruatsiooni ärajäämine on kõige sagedasem raseduse sümptom. Kui teie periood on hilinenud või puudub täielikult ja olete olnud seksuaalselt aktiivne, võib olla mõistlik teha rasedustest.

Teiseks, paljud naised tunnevad varase raseduse ajal rindade hellust või täiskõhutunnet. Need sümptomid on sarnased premenstruaalse sündroomi (PMS) sümptomitega, kuid sageli tugevamad.

Kolmandaks, iiveldus, mida sageli nimetatakse hommikuseks haiguseks, on teine levinud raseduse sümptom. See võib alata juba kahe nädala jooksul pärast viljastumist ja esineda igal ajal päeva jooksul, mitte ainult hommikul.

Neljandaks, raseduse ajal võib suureneda vajadus urineerida. See on tingitud asjaolust, et kasvav emakas avaldab survet põiele, suurendades vajadust urineerida.

Viimasena, teatud lõhnade suhtes tundlikkus võib samuti olla raseduse märk. Mõned naised teatavad, et teatud lõhnad, mida nad varem nautisid, muutuvad raseduse ajal vastumeelseteks.

Siiski on oluline mõista, et kõik need sümptomid võivad viidata ka muudele seisunditele ja ei pruugi tingimata tähendada, et olete rase. Kui teil on mõni neist raseduse sümptomitest ja arvate, et võite olla rase, on mõistlik teha rasedustest või pöörduda arsti poole. Isegi kui te ei koge ühtegi nendest raseduse sümptomitest, kuid teil on põhjust arvata, et võite olla rase, peaksite siiski rasedustesti tegema või arsti poole pöörduma. Rasedus on suur muutus teie kehas ja selle varajane tuvastamine aitab teil ja teie tervishoiutöötajal tagada, et saate parimat võimalikku hooldust.