Viljakad päevad

Viljakad päevad on periood naise menstruaaltsüklis, mil raseduse tõenäosus on kõige suurem. Need päevad on tavaliselt päevad enne ja vahetult pärast ovulatsiooni. Teades oma viljakaid päevi, saate parandada oma võimalusi rasestuda, kui soovite last saada.

Iga naise menstruaaltsükkel on erinev. Tavaliselt toimub ovulatsioon umbes 14 päeva enne järgmist menstruatsiooni algust, kuigi see võib olla iga naise puhul erinev. See tähendab, et kui teil on 28-päevane tsükkel, toimub ovulatsioon tõenäoliselt tsükli 14. päeval. Kui teie tsükkel on 35 päeva, toimub ovulatsioon tõenäoliselt tsükli 21. päeval.

Viljakad päevad hõlmavad päevi enne ovulatsiooni ja päeva pärast seda. Sperma võib elada naise kehas kuni viis päeva, nii et kui te vahekorda enne ovulatsiooni, võib sperma oodata munaraku vabanemist. Munarakk on elujõuline umbes 12-24 tundi pärast ovulatsiooni.

Viljakate päevade määramine võib olla keeruline, eriti kui teil on ebaregulaarne menstruaaltsükkel. Mõned naised kasutavad ovulatsiooniteste, mis tuvastavad luteiniseeriva hormooni (LH) tõusu uriinis, mis toimub vahetult enne ovulatsiooni. Teised jälgivad oma tsükli sümptomeid, nagu emakakaela lima muutused või baastemperatuuri tõus.

Pidage meeles, et viljakad päevad on ainult prognoos ja ovulatsiooni täpne aeg võib tsükli vältel muutuda. Lisaks sellele, isegi kui te teete vahekorda oma viljakatel päevadel, pole rasestumine garanteeritud. Iga tsükli jooksul on tervel paaril, kes proovib rasestuda, umbes 20-25% tõenäosus rasestuda.

Arvestades viljakaid päevi, on oluline mõista, et see on osa laiemast viljakuse mõistmisest. Viljakate päevade teadmine võib aidata teil paremini planeerida ja mõista oma keha, kuid on ka palju muid tegureid, mis mõjutavad viljakust. Kui teil on raskusi rasestumisega, peaksite pöörduma tervishoiutöötaja poole. Viljakate päevade arvestamine on vaid üks osa viljakuse mõistmisest ja planeerimisest.